Pokazy przedpremierowe filmu „Lombard"

15.09.2022 Przeczytasz w 2 minuty

„Lombard” Łukasza Kowalskiego - słodko-gorzka opowieść o największym lombardzie w Europie, który znajdował się w Bytomiu, został pokazany już na ponad 20 festiwalach na całym świecie, co czyni go najchętniej pokazywanym poza granicami naszego kraju polskim filmem dokumentalnym tego roku.

Pod pełną humoru powierzchnią kryje się głęboka refleksja nad polską transformacją i jej społecznymi kosztami. „Smutnych filmów o Śląsku powstało już wystarczająco wiele (…) Film opowiada o rzeczach ważnych społecznie, ale nie brak w nim dużej porcji humoru. O to przede trwała duża walka podczas montażu. Z jednej strony żeby nie przesadzić z żartem i groteską, a z drugiej, aby w tym smutnym miejscu zachować jej tyle, ile to tylko możliwe” - mówi Łukasz Kowalski, reżyser filmu. Całość wywiadu dostępnego do użycia w mediach, dostępna jest w załączonym presskicie.

Wielki zwycięzca tegorocznego Millennium Docs Against Gravity, zdobywca Grand Prix - Nagrody Banku Millennium - wchodzi do kin 4 listopada, ale publiczność będzie mogła zobaczyć film wcześniej na pokazach przedpremierowych:

15.10 - Kino Nowe Horyzonty (Wrocław)

19.10 - Kinoteka (Warszawa)

21.10 - Kino Muranów (Warszawa)

23.10 - Kino Nowe Horyzonty (Wrocław)

28.10 - Kinoteka (Warszawa) - uroczysta premiera filmu z udziałem bohaterów_ek i twórców_czyń

28.10 - 07.11 - codzienne pokazy w Kinie Nowe Horyzonty (Wrocław) - pokaz ze spotkaniem 02.11

03.11 - Światowid (Katowice) - śląska premiera z udziałem bohaterów_ek i twórców_czyń


Slot